Opublikowano

Czarny czosnek producent Kraków

Czarny czosnek producent Kraków

Kraków to piękne miasto – miasto Królów Polskich. Prócz pięknej historii, zabytkowych ulic, Zamku Królewskiego i innych znajduje się tutaj także producent czarnego czosnku. Firma „przetworyznatury.pl” to czarny czosnek producent Kraków. Nasza siedziba mieści się na ulicy Samuela Lindego 1 w dzielnicy Bronowice. Zajmujemy się produkcją czarnego czosnku od 2017 roku. Inicjatywa produkcji czarnego czosnku ma swój początek podczas prowadzonych badań naukowych na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Polski czarny czosnek

Czosnek tak naprawdę wszystkich odmian uprawnych w Polsce jest przydatny do produkcji czarnego czosnku,, jednak w mniejszym lub większym stopniu. Warto więc zwrócić uwagę na doświadczenie producentów czarnego czosnku w kwestii doboru surowca. Ponadto istotny z punktu widzenia właściwości prozdrowotnych produktu gotowego ma również jakość surowca (konwencjonalny/ekologiczny).

Porównanie czarnego czosnku wyprodukowanego z surowca polskiego i hiszpańskiego jest z korzyścią dla rodzimych produktów, szczególnie pod kątem wartości odżywczych, smakowitości i trwałości. Ponadto zmniejszone koszty transportu w przypadku wykorzystywania surowców regionalnych wpływa na niższą cenę czarnego czosnku, która jest znacznie niższa w przypadku polskiego czarnego czosnku, aniżeli zagranicznego.

Kupuj polskie produkty!

mgr inż. Anna tomf-Sarna
przetwory z natury.pl