Opublikowano

Czarny czosnek suszony?

Czarny czosnek suszony?

Tak! Czarny czosnek jak każda inna materia daje się wysuszyć. Może mieć formę granulatu a nawet pudru. Sam w sobie jest skoncentrowaną dawką mikro i makro elementów zawartych w świeżym czosnku i nie tylko. Fermentacja powoduje wzrost zawartości suchej masy oraz minerałów zawartych w surowcu. W formie przyprawy stanowi świetną alternatywę to produktu „mokrego”.

Suszenie utrwala czarny czosnek

Czarny czosnek sam w sobie jest produktem trwałym. Nasze produkty co do zasady mają dwuletni termin przydatności do spożycia. Jednak w każdej chwili możemy „przedłużyć mu życie” poddając go suszeniu. W ten sposób uzyskujemy produkt o szerokim spectrum zastosowania z długim terminem przydatności do spożycia.

Czarny czosnek w formie suchej, tj. przyprawy nadaje się do sałatek, kanapek i zup jako posypka. Szybko reaguje z mokrymi składnikami uwalniając swój ciemny barwnik melanoidynę powodując wizualny efekt skorupki kremu brulee.

W czarnym czosnku zwiększa się nie tylko zawartość minerałów ale i substancji odżywczych i bioaktywnych składników. Fruktany zawarte w czosnku zostają przekształcone w wyniku złożonych reakcji zachodzących w czasie fermentacji do fruktozy i glukozy, których jest znacznie więcej w wyrobie gotowym niż w czosnku świeżym co odpowiada za charakterystyczną słodycz tego produktu.

W kuchni bądź odważny i kreatywny. Nie bój się eksperymentować i dodawać nowych składników. Autorskie przepisy na dania z czarnym czosnkiem znajdziesz na: www.bioczarnyczosnek.pl

przetwory z natury.pl