Opublikowano

Czas na grilla

Czas na grilla

W okresie letnim uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu w gronie najbliższych i/lub przyjaciół. Kontakt z naturą pozwala nam oderwać się od codzienności oraz dodaje energii. Długi pobyt na świeżym powietrzu wiąże się też ze spożywaniem posiłków na świeżym powietrzu. Lubianym przez wielu polaków sposobem przyrządzania dań jest grillowanie. Aby cieszyć się smakiem oraz móc zaimponować gościom często eksperymentujemy z lepszym lub gorszym skutkiem dodając innowacyjnych produktów. Naszą top propozycją w pełni sprawdzoną jest czarny czosnek do dań z grilla.

Czarny czosnek na grilla

Czarny czosnek nadaje się perfekcyjnie do grilla i ma bardzo szerokie zastosowanie. Kreatywność w tym przypadku nie zna granic! Dlaczego, czarny czosnek do idealny dodatek do dań grillowych? Kiedy myślimy o daniach grillowych są to zazwyczaj mięsa marynowane, wyroby mięsne, krewetki, warzywa i serki. Dość intensywne w smaku ze względu na wysoką zawartość, soli, pieprzu, chilli i ziół aromatycznych. Czarny czosnek w kompozycji z tymi daniami w formie świeżej, jako marynaty lub jako dodatku do dipu będzie smakował nietuzinkowo i wspaniale!

Słodycz czarnego czosnku odmiennie do świeżego czosnku, gdzie dominuje sacharoza, zawdzięczamy fruktozie. Wysoka kwasowość, niskie pH oraz wysoka zawartość cukrów stanowi słodko-kwaśną kompozycję smaku, która sprawi, iż każde danie z dodatkiem tego produktu będzie atrakcyjne sensorycznie.

Produkty pochodzenia roślinnego zarówno świeże jak i fermentowane/starzone są konieczne w naszej codziennej diecie.

mgr inż. Anna tomf-Sarna
przetwory z natury.pl